GEODETSKI INFORMACIJSKI SUSTAV

Razne obavijesti

PRIJENOSNI ŠALTER MUP-A
15. listopada 2015.

Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, kroz Projekt mobilnog šalterskog ureda (mobilno vozilo), omogućava građanima obavljanje različitih upravnih poslove, poput prijave i odjave prebivališta i boravišta, ishođenja uvjerenja o prebivalištu i matičnom broju građana, podnošenja zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice, putovnice, vozačke dozvole, te za registraciju vozila.
Prijenosni kofer s opremom za obavljanje upravnih poslova, tzv. mobilni kofer bit će na raspolaganju stanovnicima Općine Lovran i okolnih naselja:

21.10.2015. (srijeda) u vremenu od 09,00 do 13,00 sati u prostoriji zgrade Općine Lovran, Lovran, Šet. m. Tita 41

Ovim se Projektom građanima, poglavito onima kojima je otežan dolazak u službene prostorije policijskih postaja ili uprava, želi u svrhu poboljšanja kvalitete suradnje i pružanja usluga, omogućiti lakša i jednostavnija realizacija zahtjeva.

DD MJERE NA PODRUČJU OPĆINE
6. listopada 2015.

Jesenska akcija obveznih preventivnih DD mjera na području Općine Lovran provodit će se od 5. do 16. listopada 2015. godine. U slučaju lošeg vremena radovi se odgađaju. O provođenju DD mjera na području Općine Lovran izvješten je NZZJZ Ispostava Opatija. Građani će biti obaviješteni pismenim obavijestima na Oglasnim pločama i putem lokalne Radio postaje (Radio Rijeka). Detaljnije

Uvjeti loženja vatre na otvorenom prostoru

Spaljivanje korova, odnosno biljnog otpada, u vašim vrtovima i okućnicama zabranjeno od 01. lipnja, jer je tada stupila na snagu ODLUKA O UVJETIMA LOŽENJA VATRE NA OTVORENOM PROSTORU, a koja traje do 31. listopada. Pripadnici vatrogasnih postrojbi obavljat će svakodnevne ophodnje područja cijele Liburnije u svrhu prevencije nastanka požara. Molimo Vas da paljenja koja niste obavili do 1. lipnja odgodite do 31. listopada.

Detaljnije - Odluka Županijske skupštine PGŽ