Upozorenje Nastavnog zavoda za javno zdrastvo PGŽ – Ispostava Opatija

Djelatnici Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ – Ispostave Opatija mole građane koji dolaze na testiranje na COVID -19 da nikako ne ulaze u zgradu Doma zdravlja jer u suprotnom postoji mogućnost prijenosa zaraze i kontaminacije prostorija. Sve informacije mogu se dobiti telefonom  na broj: 051/718-067.

Iz NZZJZ-a apeliraju na građane koji moraju ući u zgradu da ne preskaču vidljivo označene prepreke i ne ometaju djelatnike koji obavljaju testiranja već da koriste okolni put do samog ulaza. Prednost prilikom testiranja imaju osobe s invaliditetom, trudnice, roditelji s malom djecom, starije i teže pokretne osobe te zdravstveni djelatnici koji su u dežurstvu. Osobe s invaliditetom i starije osobe na testiranje mogu doći automobilom, dok je, osim službenih vozila, svima drugima zabranjen pristup vozilom.

Građani se opetovano upozoravaju da drže sigurnosni razmak i nose zaštitne maske.